Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-post:

Tehniline keskus

Kodu - Projekti juht - Tehniline keskus - Sissepritsevormide tüübid

Sissepritsevormide tüübid

03. 09, 2022

Tänapäeval kasutatakse mitmesuguseid survevaluvorme ja tööriistu, näiteks kahe-, kolme- ja virnavormid. Kahe- ja kolmeplaadilisi vorme kasutatakse sagedamini raskete seinte ja mittepakendavate toodete jaoks. Kahe- ja kolmeplaadivormide jaoks kasutatakse nii külm- kui ka kuumajooksusüsteeme. Kõik virnavormid kasutavad sulandi õõnsustesse viimiseks kuuma kollektorit. Iga vormikomponent peab olema töödeldud ja viimistletud täpsete mõõtudega väga väikeste tolerantidega ning kuumtöödeldud, et taluda väga kõrget sissepritse- ja klambrisurvet. Sissepritsevormid on kõige kallimad plasti töötlemisel kasutatavad vormid, millel on väga pikk teostusaeg, mis on vajalik nende projekteerimiseks ja valmistamiseks. Iga survevaluvormi tuleb enne tootmisse laskmist testida ja siluda, et tõestada väljutussüsteemi, jahutus- ja/või küttesüsteemi ning töökomponente.


Kahe plaadiga survevaluvormil on ainult üks eraldusjoon. Kui kasutatakse jooksurit, on see ühendatud vormitud tootega ja nõuab pärast osa väljaviskamist käsitsi eemaldamist ja eraldamist. Seda tüüpi survevaluvormide valmistamine on kõige odavam ja seda kasutatakse tavaliselt suhteliselt lihtsa geomeetriaga osade jaoks.


Sissepritsevormide tüübid


Kolmeplaadilisel survevormil on kaks jaotusjoont, üks jooksurisüsteemi ja teine vormitud toote jaoks. Kui survevorm avaneb, eraldatakse jooksur automaatselt tootest, et võimaldada eraldi käsitsemist. See välistab vajaduse käsitsi eraldamise ja eemaldamise järele ning tõmbetoru ja torusüsteemi saab suunata otse taaskasutussüsteemi. Seda tüüpi vorm on kallim kui kahe plaadiga vorm.


Sissepritsevormide tüübid


Vihjastatud survevorm võib olla kahe-, kolme- või neljatasandiline. Virnavormi eeliseks on see, et sellega saab üldiselt toota suuremat arvu tooteid võrreldes kahe- või kolmeplaadilise vormiga, mis kasutab sama masinakinnitusega tonnaaži. Puuduseks on see, et vormi kõrguse kohanemiseks on vaja vormimispressi, mille päevavalguses on palju suurem ava. Seda tüüpi survevaluvorm on palju kallim ja nende ehitamine võtab kauem aega. Kolmetasandilised virnavormid on väga uued ja neljatasandilised virnavormid on olnud kasutusel vähem kui viis aastat. Piimakonteinerite ja kaanedega tööstuses kasutatakse tavaliselt virnavorme. Neljatasandiline on tavaline kaante puhul ja kahetasandiline konteinerite puhul.


Sissepritsevormide tüübid