Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-post:

Tehniline keskus

Kodu - Projekti juht - Tehniline keskus - Termoreaktiivsed vormid Sissejuhatus

Termoreaktiivsed vormid Sissejuhatus

03. 09, 2022

Best Times Mould on üle kümne aasta spetsialiseerunud ka SMC/BMC/GMT/LFT vormidele.


SMC (lehtvormiühend) on segu polümeervaigust, sisetükkide täiteainetest, kiudude tugevdamisest, katalüsaatorist, pigmentidest, stabilisaatoritest, eraldusainetest ja paksendajatest. SMC tootmine on pidev in-line protsess.


Selle protsessi käigus saadakse suure tugevusega ja väga erineva suurusega keerukaid osi. Sobitatud metallstantsid paigaldatakse hüdraulilist vormipressi. Materjalilaeng asetatakse käsitsi või roboti abil vormi; kuumutatud vormipooled suletakse ja rakendatakse kuni 2000 psi rõhku. Tsükli kestus on üks kuni viis minutit, olenevalt osa suurusest ja paksusest. Sisse saab vormida selliseid funktsioone nagu ribid, ülaosad ja vahetükid.


Survevormitud klaaskiudosi iseloomustavad võrgu suurus ja kuju, kaks suurepärast viimistletud pinda ja suurepärane osadevaheline korratavus. Kärpimis- ja viimistluskulud on minimaalsed.


Tööriistas on vormisisesed katted ja vaakumsüsteem, mis parandavad pinna värvimisvõimet, välistades vajaduse kruntvärvi järele.


Värviühendeid saab kohandada.


SMC vormimisosade eelised on järgmised:

1. Hea mõõtmete stabiilsus, sealhulgas suurepärane soojustakistus.

2. Pigmenteeritav vormitud värvi jaoks, parim välimus hallituse tekstuuriga.

3. Suurepärane vara säilivus külmas ja kuumas keskkonnas.

4. Sobib kasutamiseks välitingimustes UV-kiirguse ja veega seotud rakendustes.


BMC (puistevormimismassi) vormis kasutatakse termoreaktiivset plastikut, mis koosneb polümeervaigust, erinevatest sisetükkide täiteainetest, kiudude tugevdamisest, katalüsaatoritest, stabilisaatoritest ja pigmentidest, mis moodustavad viskoosse aine. See on väga täidetud ja tugevdatud lühikeste kiududega.


BMC on saadaval nii lahtiselt kottides kui ka nälkjatena. Segamisoperatsiooni saab teha mitmel viisil. Klaasi ja pasta kombineerimiseks on kolm meetodit: pidev kruvisegisti, sigma teraga segisti ja adra teraga segisti. Valitud protsess sõltub toote konkreetsetest omadustest, toote vormist ja mahust.


Olenevalt lõppkasutusest on ühendid valmistatud nii, et saavutada tihe mõõtmete kontroll, leegikindlus, kõrge dielektriline tugevus, korrosiooni- ja plekikindlus ning värvistabiilsus. Selle suurepärased voolavusomadused muudavad BMC vormi hästi sobivaks mitmesuguste rakenduste jaoks, mis nõuavad detailide ja mõõtmete täpsust. Materjal on saadaval väga erinevates värvides.


Lisaks sobib BMC vorm nii surve- kui ka survevormimiseks. BMC survevalu kasutatakse suurtes tööstuslikes kogustes keeruliste komponentide, näiteks elektriseadmete, autode komponentide, elektriseadmete ja tööriistade korpuste tootmiseks.


GMT on klaasmatiga tugevdatud termoplast, omamoodi kiududega tugevdatud termoplastiga lehtvormimise segu. Seda toodetakse tohututel laminaatoritel, kasutades termoplastilist vaiku ja üht või mitut tugevdusvormi. Protsess annab kerge, osaliselt konsolideeritud, poolvalmis komposiit lehtede kujul. Enamik vorme toodetakse laiusega 1300–1400 mm. Mõned uuemad vormid on aga tehtud suuremateks, kuid patenteeritud laiusteks. Lehtmaterjali võib lõigata sobivasse mõõtu, et see sobiks tööriistasse konkreetse rakenduse jaoks, ja see võib sisaldada ka dekoratiivset või funktsionaalset pinda, mis on lamineeritud ühele küljele. GMT-vorm võimaldab suurte detailide tootmist madalate tööriistakulude ja kiirete tsükliaegadega survevalu abil. Osade ühendamise potentsiaal annab võimaluse veelgi vähendada kaalu ja kulusid.


GMT vormiosade eelised: regenereeritud, madala vormimissurve kasutamine, pikk säilitusaeg, lühike vormimistsükkel, kõrge tootmistõhusus.


GMT-vormi kasutatakse enamasti autotööstuses ja ehituses, keemiatööstuses, pakendites, spordivarustuses jne.


LFT on puistevormimismaterjal, millel on pidevad kiudfilamendid, mis jooksevad kogu pelleti pikkuses, võimaldades neil materjalidel samaaegselt parandada tugevust, jäikust ja löögikindlust laias temperatuurivahemikus.


Vahepeal on D-LFT (otsepikkuse kiu termoplast) saadaval süstimiseks või survevormimiseks. Enamik D-LFT-süsteeme suunab klaasi kahe kruviga ekstruuderisse (TSE), kus see tükeldatakse kruvide abil, kui see segatakse sulapolümeeri ja lisanditega, mida on eraldi doseeritud. Pinnaviimistluse parandamiseks kasutavad mõned süsteemid nugasid, et enne TSE-sse sisenemist hengerdada. See meetod annab üldiselt lühema kiuer, samas kui otsene rändsööt toodab pikki kiude ja annab parema struktuurilise jõudlusega osi.


D-LFT vormi eeliseks on see, et see võib vähendada tootmiskulusid, kõrvaldades pooltooted ja logistilised jõupingutused, ning suurendada tootmise paindlikkust.


Meil on edukas kogemus mitmesuguste vormide valmistamisel:

· Autoosad: kaitseraud, mootori kapott, šassii, esipaneel, veoki uks, armatuurlaud, lambivari, jalalaud, poritiib jne.

· Side- ja elektriseadmed: elektriarvestikarp, kaabliharukarp, muundamis- ja jaotuskast, kliimaseade, satelliitantenn jne.

· Sanitaar- ja kööginõud: vann, kraanikauss, kraanikauss, laeplaat, šassii, seinaplaadi lambiplaat jne.

· Uks: meil on ainulaadne kogemus puidusüüga SMC/MDF/HDF uksenahavormi valmistamisel.

· Transport: SMC mootorpaat, SMC raudteeraam, rongiiste, katus, aknaraam ja tualettruum jne.

· Ehitus: veepaak, septik jne.

Sildid: SMC Tuck katusevorm Hiina, tootjad, tarnijad, tehas, kohandatud, pakkumine, valmistatud Hiinas, autoosade vorm, BMC vorm, sanitaartehnikatoodete vorm, LFT vorm, rongi- ja kiirraudteevorm , SMC vorm, mootorpaadi vorm, uksekinni vorm, SMC istmevorm, uue energiaga auto vorm, Hiina lehtvormi segu, Hiina BMC, Hiina puistevormimise segu, Hiina LFT vorm (pikakiuline termoplast), Hiina GMT klaasmatiga tugevdatud termoplast. Termoreaktiivvorm Hiina