Tel: +86 755 2357 1734

Mob: +86 189 2287 9832

E-post:

Blogid/uudised

Kodu - Meist - Blogid/uudised - Kuidas valida ja määrata oma plastivormimistoodete projekti jaoks plastvaigumaterjale?

Kuidas valida ja määrata oma plastivormimistoodete projekti jaoks plastvaigumaterjale?

03. 01, 2022

Tänasel turul on klientidel palju materjale, mille vahel valida. Seetõttu on plastist survevaluvaigu materjalide valikuprotsess alguses väga keeruline. Ettevõttes Best Times mould & Plastic products Technology Ltd. teame hästi, et igal plastikvaigumaterjalil on oma ainulaadsed omadused ja eelised, mistõttu teeme oma klientidega tihedat koostööd, et valida nende tootmisprojektide jaoks sobivad materjalid.


Järgmised on mõned kõige sagedamini kasutatavad vaigumaterjalid.


ABS

ABS-i (akrüülnitriil-butadieenstüreen) kasutatakse laialdasemalt erinevates tööstusharudes autotööstusest torujuhtmete tootmiseni, kuna see on kõige tähelepanuväärsem löögijõud ja mehaaniline tugevus. Metallist katet on kõige lihtsam kinnitada ABS-ile, seega sobib see materjal väga hästi telefoni, dušiotsiku ja käsitsetavate toodete tootmiseks. Kuid see materjal ei ole kemikaalidele väga vastupidav, seetõttu on parem seda mitte kasutada rakendustes, mis nõuavad elektriisolatsiooni või ultraviolettkiirgust.


Atsetaal/POM

POM, tuntud ka kui atsetaal, on suurepärase pinna määrdevõimega, vastupidavusega libisemisele (mälu) ja keemilistele lahustitele. See on ideaalne materjal kasutamiseks toidu-, joogi-, mehaanika-, auto- ja majapidamistööstuses. Tavaliselt valime selle vaigu mänguasjakomponentide, aga ka hammasrataste ja laagrite tootmiseks. Lisaks kasutatakse seda sageli auto- ja majapidamistoodete tootmisel. Kuid see ei ole hea valik rakenduste jaoks kõrge temperatuuri tingimustes.


Polüpropüleen

Polüpropüleen, üldtuntud kui PP, on tuntud oma paindlikkuse poolest pakendamise, vedelike haldamise ja töötlemise, majapidamistoodete ja mõnede autoosade osas. Kuigi polüpropüleen on omamoodi tuleohtlik materjal ja tundlik ultraviolettkiirguse suhtes, on sellel siiski hea keemiline vastupidavus ja elektritakistus. Enamik PP klassidest on tuleohtlikud ja UV-kiirguse mõjul lagunevad.


HIPS

HIPS, lühend sõnadest tugevalt mõjuv polüstüreen, on kõva materjal, millel on madal kulutasuvus ja kohandatav pind. Seda materjali on lihtne printida, liimida, liimida ja kaunistada ning see on tavalisem äri-, kuva-, trüki-, graafika- ja prototüüptööstuses. Kuigi see on tuleohtlik, on turul leegiaeglustavaid sorte.


LDPE

LDPE, st madala tihedusega polüetüleen, on polüetüleeni kõrgeima paindlikkusega versioon. Sellel on tugev niiskuskindlus ja kõrge löögitugevus. Seda materjali kasutatakse tavaliselt paljude tarbekaupade, majapidamistarvete, samuti meditsiinitarvete ja juhtmete tootmisel. Seda materjali on aga raske liimida, seetõttu on parem seda mitte kasutada ekstreemse ilma või kõrge temperatuuri korral.


Peamised kaalutlused vaigumaterjalide valimisel:

Tootmisprojekti jaoks vaigumaterjali valimisel pidage meeles järgmisi muutujaid:

· Löögitugevus ‿Mõned plasttooted nõuavad suuremat aluse tugevust kui ülejäänud, seega tuleks vaigumaterjali IZOD-i löögitugevus otsustada enne vormimise alustamist.

· Tõmbetugevus ‿Me kasutame tavaliselt ülimat tõmbe- või ülimat tugevust, et mõõta vaigu tõmbekindlust ja selle võimet taluda teatud koormust.

· Flexural Modulus ‿kui palju saab materjali kahjustamata painutada ja see suudab siiski taastada esialgse kuju.

· Kuumakindlus ‿Mõned plasttooted, mis nõuavad isolatsiooni või taluvust suhteliselt laiema temperatuurivahemiku jaoks, on kuumakindlus väga oluline.

· Veeimavus ‿kui palju vett neelab materjal pärast 24-tunnist sukeldumist, mõõdetakse tavaliselt protsentides.


Vaigumaterjalide valik teie projekti jaoks


Kui valite enne vormi käivitamist kõige sobivama vaigumaterjali, säästate mitte ainult aega ja kulusid, vaid tagate ka oma toodangu kõrgeima võimaliku jõudluse ja valmistatavuse. Ideaalse vaigumaterjali valiku tagamiseks soovitame teil konsulteerida kvalifitseeritud plasti survevaluettevõttega (Best Times Mould & Plastic products Technology Ltd.)


Kuidas valida